دستگیری مردی كه پنج میلیارد از اقوامش كلاهبرداری كرد

نویسنده : ایوب حسینی چهارشنبه 1390/06/16 01:14  •   

رییس پلیس آگاهی استان خراسان جنوبی از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای كه مبلغ 5میلیارد ریال كلاهبرداری كرده بود، خبرداد.

 سرهنگ بیجاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر این که یکی از اقوامشان با سوء استفاده از رابطه فامیلی و خویشاوندی به بهانه این که می‌خواهد از بانک وام بگیرد از آنان چک سفید امضاء گرفته اما متوجه شده‌اند وی این چک‌ها را در بازار با مبالغ بالا اقدام به خرید آهن و ورق كرده و تعدادی از این چک‌ها برگشت خورده و تعدادی نیز سر رسید تاریخ آن نشده است.

وی ادامه داد: متهم پس از اقدام به كلاهبرداری متواری شده بود، که مراتب در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت که در هماهنگی‌های صورت گرفته با یكی از آهن‌فروشان سطح شهر برای دستگیری متهم، وی را با ترفندی به این شهرستان هدایت و در یک عملیات غافلگیرانه در فرودگاه متهم دستگیر به پلیس آگاهی انتقال داده شد.

بیجاری اظهار كرد: در بازجویی های صورت گرفته متهم اعتراف كرد که تاکنون از بیست نفر از آشنایان، دوستان و فامیل به این شیوه کلاهبرداری كرده و مبلغی بالغ بر پانصد میلیون تومان از این راه با روش خرید آهن‌آلات با چک و فروش نقدی زیر قیمت بازار بدست آورده است.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: متهم پس از تکمیل پرونده به دادسرا اعزام و با قرار روانه زندان شد.آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات