واکنش بازیگر پنج کیلومتر تا بهشت به خودکشی کودک 12 ساله

نویسنده : ایوب حسینی چهارشنبه 1390/06/16 11:45  •   


واکنش بازیگر پنج کیلومتر تا بهشت به خودکشی کودک 12 ساله

واکنش بازیگر پنج کیلومتر تا بهشت به خودکشی کودک 12 ساله


داریوش فرهنگ در گفتگویی با رادیو ایران، نسبت به وزارت بهداشت و آموزش و پرورش انتقادهای تندی کرد. او گفت: "برای وزارت بهداشت و این بیمارستان های بی مسئولیت متاسفم."

هرچند هنوز مدیران تلویزیون رسما درباره مرگ کودکی که با الهام از سریال "پنج کیلومتر تا بهشت" خودکشی کرد، موضعی نگرفته اند، اما بازیگر این سریال به آن واکنش تندی داده است.

 

سه شنبه هفته گذشته، محمدمهدی در بازی با برادر کوچک خود گفته بود "می‌خواهم روح شوم و ببینم بابا و مامان راجع به من چه می‌گویند" او زمانی که خودش و برادر 6 ساله‌اش را در خانه تنها دید تصمیم گرفت همانند سریال پنج کیلومتر تا بهشت تبدیل به یک روح شود و به مکان‌های مورد علاقه‌اش سر بزند. اما او با روسری خود را خفه کرد و بر اثر این حادثه دچار مرگ مغزی شد.
 

 
اظهار تاسف داریوش فرهنگ برای بیمارستان ها در حالی است که گفته شده اگر به این کودک به موقع رسیدگی می شد، او از مرگ نجات پیدا می کرد. اما در نهایت امروز اعلام شد کلیه ها و کبد این کودک 12 ساله در بیمارستان مسیح دانشوری اهدا شده است.
 
داریوش فرهنگ همچنین در انتقاد به نظام آموزشی، گفت: "90 درصد تعلیمات آموزش و پرورش ما بی فایده است و هیچ کمکی به تربیت بچه ها نمی کند.  پرورش در تربیت بچه ها مهمتر از آموزش است."
 

 
او از بی توجهی وزارت آموزش و پرورش به پرورش انتقاد کرد و گفت: "در شرایطی که والدین به دلیل مشغله زیاد کاری و کار زیاد کمتر فرصت دارند که با فرزندان خود صحبت کنند و وقت بگذرانند، این وظیفه آموزش و پرورش است که به تربیت صحیح بچه ها بپردازد. اما متاسفانه 90 درصد آموزش های مدارس ما بی فایده هستند و در زندگی آینده بچه ها به هیچ کاری نمی آیند."


 
او که می گفت به شدت از مرگ این کودک 12 ساله متاثر است ادامه داد: "مرگ محمد مهدی به دلیل تربیت غلط والدین او هم بوده است. والدین نباید اجازه دهند که بچه ها هر برنامه ای را تماشا کنند. اگر حس همزاد پنداری بچه ها منجر به تکرار و تشابه سازی حوادث شود، پس دیگر هیچ فیلمی نباید ساخت! اما در هالیوود خشن ترین فیلم ها ساخته می شود و این اتفاقات نمی افتد چون برای تماشاچیانشان و رده سنی آنها، برنامه ریزی دارند و هر فیلمی را برای هر رده سنی به نمایش نمی​گذارند."آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات