تبلیغات
پایگاه خبری راسخون - وهابیت به نام اسلام تیشه به ریشه اسلام می‌زند‌

وهابیت به نام اسلام تیشه به ریشه اسلام می‌زند‌

نویسنده : محمد شاطریان چهارشنبه 1390/06/16 14:38  •    ارسال شده در: انجمن بیان اخبار سیاسی جنگ نرم

خبرگزاری فارس: وهابیت به نام اسلام تیشه به ریشه اسلام می‌زند‌

 هشتم شوال سال 1344 هجری قمری پس از اشغال مکه، وهابیون به سرکردگی عبدالعزیز بن سعود روی به مدینه آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر، سرانجام آن را اشغال كرده، مأمورین عثمانی را بیرون کردند.
آنها هنگام حضور نكبت‌بار و شوم خود، به تخریب قبور ائمه بقیع و دیگر قبور همچنین قبر ابراهیم فرزند پیامبر اکرم(ص) قبور زنان آن حضرت، قبر ام‌البنین مادر حضرت ابوالفضل العباس(ع) و قبر عبدالله پدر پیامبر و اسماعیل فرزند امام صادق(ع) و بسیاری قبور دیگر پرداختند.

ضریح فولادی ائمه بقیع را که در اصفهان ساخته شده بود و روی قبور حضرات معصومین امام مجتبی(ع)، امام سجاد(ع)، امام باقر(ع) و امام صادق(ع) قرار داشت را از جا در آورده و بردند اما این نخستین حمله آنها به مدینه نبود.
آنها در سال 1221 هجری نیز یک بار دیگر به مدینه هجوم برده، پس از یک سال و نیم محاصره توانسته بودند آن شهر را تصرف کنند و پس از تصرف اقدام به غارت اشیای گرانبهای حرم پیامبر اكرم(ص) و تخریب و غارت قبرستان بقیع كردند.
با توجه به سالروز تخریب بقاع ائمه در بقیع به گفت‌وگو با حجت‌الاسلام جلال رضوی‌مهر، مشاور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه پرداخته‌ایم.
 
* فارس: خط و سیر فعالیت‌های وهابیت در برابر مسلمانان چگونه است؟
- به وجود آمدن پدیده شومی به نام وهابیت یكی از حوادث تلخ است، وهابیت در تمام فعالیت‌های خود مردم را به سوی خود فرا می‌خوانند در حالی كه خط سیر اهل بیت(ع) در برابر آنها قرار دارد و این خط، مردم را به توحید، خدامحوری و ولایت‌مداری و عبادت الهی دعوت می‌كند.
وهابیت بر اساس اینكه اهل بیت(ع) ادامه‌دهندگان حقیقی مسیر پیامبر اكرم(ص) و حافظان دستاوردهای رسول گرامی اسلام(ص) هستند سر دشمنی و ستیز با آنها داشته و به پیروان ایشان رحم نمی‌كنند و بارها تشیع و تسنن را هدف لطمات و صدمات قرار داده‌اند.
اهل بیت(ع) كه دارای بارگاه، مرقد و بقاع متبركه بودند، به دست قبیله خون‌آشامی به نام وهابیت هتك حرمت شده و حریم آنها از سوی وهابیت مورد تجاوز قرار گرفته و قبورشان تخریب شده و سازمان‌های بین‌‌المللی یونسكو و كسانی كه دلشان برای حقیقت تاریخ می‌سوزد باید مطالبه جهانی عالم اسلام را به گوش این قبیله برسانند و دولت عربستان را وادار به پایبندی به حقوق شهروندی در این كشور كنند و حقی برای مردم قطیف، احسا، مدینه و مكه قائل باشد.
حقیقت این است که این گروه تروریستی بدون منطق به صفوف مسلمین در حال نماز و عبادت حمله می‌كنند، عملیات انتحاری انجام می‌دهند و مسلمانان را در حال عبادت و نماز می‌كشند، هرگز توحید‌مدار نیستند و پدیده وهابیت مشركان حقیقی امروز جامعه اسلامی بوده و این گروه مردم را به خود دعوت می‌كنند و هزینه‌های این تشكل در اتاق فكر و پشتیبانی‌های مالی از استكبار و صهیونیسم تامین می‌شود.
در هشت شوال باید امت اسلام عزادار حقیقی باشد چراكه دستاوردهای پیامبر خاتم(ص) دستاویز گروه لایعقل، بی‌منطق و قومی كه جز خشونت و كشتار، منطقی ندارند قرار گرفته است.
لازم است با برگزاری نشست‌ها و تشكیل جلسات علمی، پاسخ به شبهات و سؤالات و فرمایشات پیامبر اكرم(ص) و انبیای الهی و اولیای گرامی به دفاع از كیان اسلام بپردازیم و با پدیده شوم و فتنه‌ای با عنوان وهابیت كه سر راه اسلام قرار گرفته برخورد كنیم.
در این حیطه از مطبوعات، رسانه‌ها، نخبگان اهل سنت، تشیع و الازهر مصر و انقلاب منطقه انتظار است حركت‌های متناسب با متون صریح اسلام داشته باشند و بیزاری خود را از وهابیت ابراز كنند.
این واقعه تلخ در هشت شوال همواره تشیع و امت اسلام را آزار می‌دهد و امیدواریم حركت جهانی آغاز شود و بتوانیم به طور مجدد با بازخوانی تاریخ اسلام احقاق حق كنیم و شاهد احداث بقاع متبركه و قبور بقیع باشیم.

* فارس: هدف وهابیت از اقدام شوم در راستای تخریب قبور ائمه بقیع چه بود؟
- وهابیت در واقع یك فرقه ساخته شده انگلیسی بوده كه امیال استكباری و صهیونیسمی را پیگیری كرده و دستورات آنها را اجرا می‌كند و در حقیقت ضد توحید و توحید‌مداری است.
فردی كه در حال عبادت و صفوف به هم پیوسته مسلمانان در حال اقامه نماز، بمبی را در مسجد منفجر و هتك حرمت می‌كند از امت و دین اسلام خارج است.

* فارس: اقدامات دیگر وهابیت در راستای نمایاندن دشمنی خود با تشیع چیست؟
- وهابیت علاوه بر دشمنی با تشیع دشمن اهل سنت، قرآن و پیامبر اكرم(ص) است و جبهه مقابل وهابیت جبهه رسول‌الله، مقاومت و حقیقت است.
امروز مكاتب و مذاهب اهل سنت نیز درگیر مباحث وهابیت هستند و افراد خشونت‌طلب، بی‌منطق و دور از قرآن را قبول ندارند و همان دیدگاهی كه برخی از برادران اهل سنت ما نسبت وهابیت دارند آن دیدگاه را عالم تشیع نیز دارد.
بارها وهابیت مورد اعتراض علمای اهل سنت قرار گرفته چراكه آنها دستخوش تجاوزات، ترور و خشونت وهابیت شده و هرگز مردم عربستان كشتار مردمان مظلوم خود را به دست وهابیت فراموش نمی‌كنند.
هرگز مردم مدینه هجوم وهابیت را به مسجد پیامبر اكرم(ص) كه دارای حریم و حرمت است فراموش نخواهند كرد و هرگز مردم مسلمان ما توهین به بقیع و تخریب قبور ائمه بقیع را از یاد نمی‌برند.
كارنامه وهابیت كارنامه سیاه وابسته به انگلیس، استكبار و صهیونیسم است و كسانی كه امروز وهابیت را پشتیبانی می‌كنند دولت‌های فاسدی هستند كه به نام اسلام تیشه به ریشه اسلام می‌زنند و در حقیقت از فرهنگ حقیقی اسلام فاصله گرفته‌اند.
وهابیت امروز در همان هدفی حركت می‌كند كه صهیونیسم و استكبار حركت می‌كند و این گروه كسانی هستند كه با انسجام امت اسلام مخالفت می‌كنند و هرگز دل‌های آنها لحظه‌ای برای گرسنگان و مظلومان سومالی و مردمان درگیر در جنگ افغانستان نمی‌تپد و لحظه‌ای برای مردم مظلوم عراق تفكر نمی‌كنند و در پاكستان مشاهده می‌كنند كه در مساجد خون مسلمانان به زمین ریخته می‌شود و سكوت می‌كنند؛ این افراد از امت اسلام و سیره رسول‌الله(ص) خارج بوده و دشمنان اهل بیت(ع) هستند چراكه اهل بیت(ع) و ائمه اطهار(ع) تنها پایه‌های انعكاس‌دهنده ندای وحی و تنها برگزیدگانی هستند كه به عنوان حفِاظ اهداف پیامبر اكرم شناخته شده‌اند.

* فارس: فضیلت‌های بقیع كه سبب دشمنی وهابیت شده چیست؟
- دشمنان اسلام به دلیل آنكه تشتت در صفوف ایجاد كنند و اجازه ندهند مسلمانان با یكدیگر متحد باشند از روز نخستی كه اسلام پا به عرصه وجود گذاشته به توطئه چینی در‌ مسیر پیشرفت اسلام پرداخته‌اند.
یكی از توطئه‌های پس از رحلت پیامبر اكرم(ص) انشعاباتی بوده كه اتفاق افتاده و در قرن اخیر نیز قبیله‌ای به نام وهابیت رشد و نمو كرده و این قبیله و قومی است كه مدعی دروغین نبوت، امامت و راهبری امت اسلام را داشته و طرز تفكر آنها منهای اسلام و پیامبر اكرم(ص) است.
این افراد از اسلام تصویر زشت و بدی در اذهان جامعه پیشرفته امروز به تصویر كشیدند و به یدك كشیدن نام اسلام و توجیه فعالیت‌های دور از منطق و فطرت خود بزرگ‌ترین خیانت آنها محسوب شده و با شلاق و تازیانه شرك به امت اسلام حمله می‌كنند.
حرمتی كه آنها برای محمد بن وهاب قائل هستند برای محمد بن عبدالله(ص) قائل نیستند و این نخستین مرحله سقوط وهابیت است.
امیدواریم قشر تحصیلكرده اسلام به ویژه پژوهشگران و محققان چهره در نقاب كشیده شده وهابیت را به جامعه معرفی كنند و خیانت‌های این فرقه به امت اسلام و همكاری‌های آنها با انگلیس، استكبار و صهیونیسم را برملا كرده و با افشاگری و روشنگری جامعه را نسبت به شناختشان از این قبیله خون‌آشام وهابیت بیشتر آشنا كنند.

* فارس: آیا مصداق‌های قرآنی برای این عمل زشت وهابیون وجود دارد؟
- قرآن هرگز مسلمانی را كه مرتكب قتل شود نخواهد بخشید و هرگز در حركت وهابیت مشاهده نمی‌شود كه در صفوف دفاع از مردم مظلوم فلسطین و لبنان به جبهه رفته باشند.
همكاری وهابیت با استكبار و صهیونیسم بارز و روشن است و این حركت‌های بیدارگرانه تفكرات وهابیت را در منطقه شكسته و لازم است علمای اسلام با بیدار باشی كه امروز در آنها مشاهده می‌شود صحنه‌ای را به وجود آورند كه این قوم در محكمه عمومی در دیدگاه مسلمین جهان و مذاهب اربعه اسلام مورد محاكمه قرار گیرد و به مجازات خود برسد.

* فارس: چه ابزارها و راهكارهایی برای مبارزه با وهابیت نیاز است؟
- باید از ابزارهای اطلاع‌رسانی و فناوری‌های جدید استفاده كرده و بر همه نخبگان تشیع و تسنن لازم است كه بیزاری خود را از این گروه كه جز كشتار و جنگ، خشونت، آدم‌ربایی منطقی ندارند تا هتاكی آنها در منطقه بر همگان روشن شود و بیزاری امت اسلام از ناحیه بزرگان دین نسبت به آنها اعلام شود.
این گروه در گفتمان‌ها با علمای بزرگوار و مراجع تقلید و نخبگان محكوم شدند و نتوانستند پاسخ قانع‌كننده‌ای داشته باشند چراكه هر حركت غیرمنطقی پاسخ قانع‌كننده ندارد و به طور موضوعی و حكمی محكوم است.
امیدواریم با نیروهای مبلغ اسلام راستین و ناب بتوانیم جامعه را بیدار و واكسینه كنیم تا این میكروب ضد اسلام، ضد رسول‌الله و ضد نبوت و ضد توحید شناخته‌تر شود و جامعه آن را پس بزنند.

* فارس: آیا زمینه‌های بازسازی بقاع و بارگاه بقیع فراهم است؟
- زمینه بازسازی بقاع متبركه خواسته عالم اسلام است و برادران اهل سنت قانع به این موضوع نیستند كه خاندان رسول‌الله و اهل بیت(ع) بیش از این در مظلومیت قرار گیرند.
هتك حرمت به اهل بیت پیامبر اكرم(ص) هتك حرمت به رسول خدا(ص) بوده و بدون تردید دفاع از حریم اهل بیت(ع) دفاع از شخص پیامبر اكرم(ص) است و برادران اهل سنت و علما این آمادگی را دارند كه با دولت عربستان رایزنی شود و بتوانند برای اقامه و بازسازی مجدد بقاع متبركه اقدام كنند.
اگر به موزه‌های برخی از كشورها مراجعه شود آثار بارگاه، تصاویر، عكس‌ها و فیلم‌هایی از گنبد و بارگاه ائمه اطهار(ع) در بقیع موجود است و لازم است با یك حركت جهانی از یونسكو و دستگاه‌های بین‌المللی دیگر بخواهیم در بازسازی عتبات و بقیع امت اسلام را یاری دهند تا اجازه داده شود به طور مجدد این بقاع متبركه احداث شود.
تخریب قبور امامین شریفین در سامرا بازمانده حركت بقیع بود و همچنین این كه امروز در بحرین به بقاع متبركه، مساجد و حسینیه‌ها و قرآن هتك حرمت می‌شود باقی‌مانده و بازمانده آن حركت خبیثانه است و متاسفانه افراد حاكم بر فرقه وهابیت پیگیر این حركت‌ها هستند.
بازسازی بقاع ائمه بقیع خواسته جامعه اسلامی است و با هر مسلمان آزاده‌ای گفت‌وگو شود خواسته این حقیقت هستند كه باید بقیع صفا و منزلت خود را به دست آورد.

* فارس: وظیفه هر یك از مسلمانان در برابر احقاق حق ائمه بقیع چیست؟
- هر فرد باید امت اسلام را با توان خود در بازسازی بقاع متبركه كمك و یاری دهد و اگر درخواست كنیم شاهد خواهیم بود میلیون‌ها انسان آزاده حاضر هستند هستی خود را بفروشند و در راه رضای مودت، محبت و دوستی با اهل بیت(ع) كه خواسته پیامبر، قرآن و خدای مهربان است به منصه ظهور بگذارند.
آن دسته از برادران كه اغفال این فرقه شده‌اند به قرآن و دستورات پیامبر بازگشت كنند و اگر می‌خواهند مورد هدایت حقیقی رسول‌الله(ص) قرار گیرند دست از دامن قرآن كوتاه نكرده و در برابر آیات قرآن تفسیرهای بی‌خردانه خود را اجرا نكنند.
امیدواریم بزرگ و كوچك فرقه وهابیت مورد هدایت پیامبر اسلام(ص) قرار گیرند و به اسلام بازگردند و افرادی كه به اعمال خشونت‌آمیز مانند ترورها و آدم‌ربایی و تخریب مساجد پرداختند به قانون گرفتار شوند و امت اسلام جزای آنها را داده و هر چه سریع‌تر مجازات شوند.


آخرین ویرایش: - -

شنبه 1397/02/22 02:59
займи онлайн на карту
займы микрокредиты онлайн на карту любого
банка
займ онлайн на карту срочно без отказа круглосуточно
взять кредит онлайн круглосуточно
кредит срочно без отказов онлайн украина
без отказов ком юа
гроші в кредит на картку онлайн
دوشنبه 1397/02/10 17:36
фитнес резинки bodobe
спортивная резинка купить
фітнес резинка ціна
купить пять фитнес резинок
фітнес резинки
سه شنبه 1397/01/21 11:16
Perhaps it is her love of nature and animals that she serves philanthropy for each the arts and the
environmental conservation.
سه شنبه 1397/01/21 09:36
Gold. Which brings some additional look amongst different brand?
She showed me the way to harvest the berries within the late fall after which boil them.
دوشنبه 1397/01/20 20:05
You possibly can check out the various designs the jewellery store has,
or you may even make your own design of the ring.
دوشنبه 1397/01/20 12:08
Some hotels do lock up at night and you're expected to keep the important thing
in the event you stay out late. More interesting
earrings.
دوشنبه 1397/01/20 11:34
If you're getting lost at Cracker Barrel, you've got serious issues.
شنبه 1397/01/18 12:07
Have been taking little over a month.
شنبه 1397/01/18 00:00
Have actually been taking little over a month.
پنجشنبه 1397/01/16 18:51
Have been taking little over a month.
پنجشنبه 1397/01/16 15:57
Should you head out clad in diamonds from head to
toe, the end result will not solely be garish, but it is going to additionally imply that no one
piece will stand out.
پنجشنبه 1397/01/16 11:21
In costume jewellery , chrome steel findings are generally used.

When clothes became mundane, they invented ornaments.
شنبه 1396/07/1 09:02
Hurrah! At last I got a web site from where I be able to truly take useful facts concerning my study and knowledge.
پنجشنبه 1396/06/16 08:22
I know this if off topic but I'm looking into starting
my own blog and was curious what all is needed to get setup?
I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very internet savvy so I'm not 100% certain. Any recommendations or advice would be
greatly appreciated. Kudos
شنبه 1396/05/7 15:13
What i don't understood is actually how you're now not really much more well-appreciated
than you may be now. You're very intelligent.
You recognize therefore significantly in relation to this matter,
produced me in my view imagine it from so many various angles.
Its like women and men are not involved until it is something to do with
Lady gaga! Your own stuffs excellent. Always care
for it up!
دوشنبه 1396/01/28 18:16
hi!,I love your writing very so much! percentage
we communicate extra approximately your post on AOL? I need a specialist in this space to unravel my problem.
May be that is you! Taking a look forward to see
you.
یکشنبه 1396/01/20 01:52
Wonderful website. A lot of helpful info here. I'm sending
it to some buddies ans additionally sharing in delicious.

And naturally, thanks to your sweat!
سه شنبه 1396/01/15 10:29
Hey very interesting blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر