توصیه قلعه نویی به مجری خنده بازار

نویسنده : ایوب حسینی جمعه 1390/06/18 11:15  •   

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت برای نخستین بار نیست که مقابل تیم پیشین خود قرار می‌گیرد و در صورت کسب هر نتیجه‌ای در بازی مقابل استقلال خدا را شکر می کند.

امیر قلعه نویی در پایان نشست خبری  تیم های استقلال - تراکتورسازی که عصر روز پنج شنبه در سازمان لیگ برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: شرایط تیم تراکتورسازی شرایط بسیار خوبی است. باید یاد بگیریم که فرهنگ حرفه‌ای داشته باشیم و حرفه‌ای عمل کنیم و من هم باید یاد بگیرم که تیمسازی کنم و از مهره‌هایی که در اختیار دارم به نحو احسن استفاده کنم.

وی در خصوص اخراج کیانی هافبک تیم تراکتورسازی اظهار داشت: اگر بازیکن در خدمت تیم باشد ارزشمند است و اگر بخواهد ساز خودش را بزند هیچوقت یک گروه نمی‌توانند کنار یکدیگر با آرامش کار کنند. بنابراین نیاز به درک متقابل طرفین وجود دارد.

قلعه نویی در ادامه افزود: تیم ما روز به روز نسبت به گذشته بهتر خواهد شد و با حمایت مردم خوب آذربایجان و محبت کادر مدیریتی امیدوار هستم بتوانیم بازی‌های قابل قبولی را تا پایان سال انجام دهیم.

سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز در پاسخ به این سئوال که آیا نشستن بر روی نیمکتی که به مقابله با استقلال می پردازد برای شما مشکل است یا خیر، گفت: من برای استقلال زحمتی نکشیده ام و در این چند سال با محبت‌های هواداران بوده که در این تیم موفق بوده ام اما متاسفانه نمی‌دانم چرا عده‌ای همیشه مقابل من قرار می‌گیرند و مدعی هستند که من هیچ کاری برای استقلال انجام نداده‌ام. من با 10 سال بازی در تیم استقلال و چندین سال مربیگری در این تیم و کسب چند جام فکر می‌کنم کارنامه خوبی در استقلال دارم اما هیچوقت این قضیه باعث نشده تا منتی بر سر استقلال بگذارم و خودم را تافته جدا بافته بدانم.

سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز خاطرنشان کرد زمانی که سرمربی تیم مس کرمان بوده مقابل استقلال به پیروزی رسیده و خدا را شکر کرده است. وی گفت: مطمئن باشید در دیدار مقابل استقلال چه پیروز باشم و چه شکست بخوریم باز هم خدا را شکر خواهم کرد. من در حال حاضر سرمربی تیم تراکتور هستم و تمام تلاشم این است که بتوانم در پایان فصل با این تیم نتایج خوبی کسب کنم و به موفقیت‌های زیادی دست یابم.

وی در ادامه در خصوص برخورد هواداران استقلال با وی گفت: سال گذشته هم وقتی با سپاهان به تهران آمدم عده‌ای از هواداران استقلال، استقبال خوبی از من و خسرو حیدری به عمل آوردند و آن را هیچوقت فراموش نخواهم کرد. من در زمانی که در استقلال بودم یک بار زمانی که تیم نهم شد آن را تحویل گرفتم و یک بار هم زمانی که تیم سیزدهم بود این تیم را تحویل گرفتم و توانستم در همان دو دوره تیم را قهرمان و نایب قهرمان کنم. اما معتقدم که هیچ کاری نکردم چرا که ارزش هواداران استقلال بیش از این است.

قلعه نویی در ادامه افزود: در ورزشگاه هواداران باید خود را تخلیه کنند و من دوست دارم به جای اینکه آنها در خیابان‌ها این کار را بکنند و موجبات آزار مردم را فراهم کنند این کار را در ورزشگاه انجام دهند. حتی اگر من را هم مورد خطاب قرار دهند ایرادی ندارد. من با سامان گوران -همان جوانی که در برنامه خنده بازار نقش آفرینی می‌کند - صحبت کردم و به او گفتم هر کاری در خصوص من از شما برمی‌آید برای شاد کردن دل مردم انجام بده فقط ترور شخصیت نکن.

سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز پیرامون فساد در فوتبال و مسئله دلالی نیز گفت: ما باید با قدرت مقابل این قضیه بایستیم. در ایران فقط راجع به این قضیه حرف زده می‌شود و کسی به طور جدی آن را پیگیری نمی کند. به اعتقاد من دادستانی و شخص جناب آقای اژه‌ای باید در این قضیه ورود کرده و با کسانی که مرتکب تخلف می‌شوند برخورد کنند. من از آقای فردوسی پور هم تشکر می‌ کنم که این بحث را در برنامه خود اجرا کرد و باعث شد تا خیلی از واقعیت‌های فوتبال مشخص شود. من معتقدم که سایر همکاران آقای فردوسی پور و نشریات نسبت به این قضیه بیشتر ذهن مردم را روشن سازند.

وی در خصوص دو دیدار تیم ملی و فشاری که در این چند روز بر کریم انصاری فرد، بازیکن جوان تیم آمد، نیز گفت: انصاری فرد سرمایه فوتبال ماست و باید به او زمان دهیم و در تمامی دنیا حتی بهترین بازیکنان نیز موقعیت‌هایی را خراب می‌کنند و این یک امر طبیعی است. دوستانی که وی را نقد می‌کنند باید بدانند که انصاری فرد در یک لحظه باید تصمیم بگیرد در حالی که این عزیزان چندین ساعت فرصت دارند بر روی بازی فکر کنند و مطلب خود را بنویسند. در خصوص تیم ملی هم نمی‌خواهم زیاد صحبت کنم چرا که مسئولان فوتبال ما علاقمند به حضور مربیان خارجی در فوتبال‌ هستند. من فقط یک نیمه دیدار مقابل اندونزی را دیدم اما دیدار مقابل قطر را به طور کامل تماشا کردم.

قلعه نویی در ادامه افزود: ما باید به کارلوس کی‌روش زمان دهیم تا او بتواند کارش را با آرامش انجام دهد. به اعتقاد من باید بین دو تا سه سال به او فرصت بدهیم تا بتواند آنچه را که در تفکراتش است در تیم ملی اجرا کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه در بحث تیم ملی ما افراط و تفریط بسیار زیاد است. یادم هست در ابتدای حضور کی‌روش جناب ترابیان از امکانات فوتبال ما صحبت می کرد و معتقد بود که کی‌روش از این امکانات بسیار راضی است اما هنوز سه ماه نگذشته می‌بینیم که گلایه‌های آقای کی‌روش نسبت به نبود امکانات شروع شده است.

قلعه نویی پیروزی مقابل اندونزی را افتخاری برای فوتبال ندانست و گفت: متاسفانه بعضی از آقایان پیروزی مقابل مالدیو و اندونزی را یک افتخار برای خود می‌دانند اما باید اجازه دهیم ببینیم آیا تیم ملی کشورمان مقابل ژاپن، کره جنوبی و دیگر قدرت‌های آسیا حرفی برای گفتن خواهد داشت یا خیر؟

سرمربی تیم تراکتورسازی در خصوص اینکه آیا با توجه به اینکه وی در این چند سال اخیر به چند مقام قهرمانی دست پیدا کرده و آیا این روند را با تراکتورسازی تبریز هم  ادامه خواهد داد یا خیر، گفت: در این چند سال همیشه گفته‌اند که قلعه نویی ستاره‌ها را در اختیار دارد و با آنها است که به مقام قهرمانی دست پیدا می کند اما مثل اینکه دوستان یادشان رفته سال اولی که به استقلال آمدم 11 ستاره از این تیم جدا شدند و من با جوانانی بازی کردم مثل وحید طالب‌لو از فجرسپاه تهران، داود سید عباسی از صنعت نفت آبادان و پیروز قربانی و امیر حسین صادقی که هر دو از امیدهای استقلال بودند و همچنین رضا عنایتی که از ابومسلم به ما پیوسته بود. به نظر شما آیا آنها ستاره بودند؟ اما در آینده ستاره و برای تیم‌های خود وزنه‌ای قابل قبول شدند.

وی افزود: تمام تلاش خودم را می کنم تا بتوانم با حمایت هواداران تراکتور و آرامشی که در این تیم وجود دارد نتایج مطلوبی را با تراکتورسازی کسب کنیم.

قلعه نویی در پایان از تمامی هواداران تراکتور که به ورزشگاه می‌آیند خواست اصلاً وارد مسایل حاشیه‌ای نشده و تنها به تشویق تیم خود بپردازند و سعی کنند با آرامش و خونسردی تا پایان این دیدار در کنار تیم تراکتورسازی باشند. آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic