دشمن در نبرد فرهنگی به دنبال فتح دانشگاه‌هاست

نویسنده : محمد شاطریان جمعه 1390/06/18 15:06  •    ارسال شده در: انجمن بیان اخبار سیاسی جنگ نرم

خبرگزاری فارس: دشمن در نبرد فرهنگی به دنبال فتح دانشگاه‌هاست

 به نقل از دفتر آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، تشکیل این کانون را اقدامی با ارزش دانست و گفت: سخن گفتن با دانشگاهیان سخن گفتن با هزاران نفر است، چرا که اساتید مخاطبان زیادی دارند و آنچه به شما عرضه می‌شود عرضه به اقشار بسیار گسترده‌ای از جوانان دانشجو است.

وی با بیان اینکه علم وطن ندارد و ما در فراگیری دانش تعصب نداریم، تاکید کرد: نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که نباید تنها مصرف‌کننده باشیم بلکه باید تولیدکننده باشیم.
وی ادامه داد: کار ما صرفا ترجمه کارهای دیگران نباشد، باید مبادله داشته باشیم و باید به این حد برسیم بنابراین اینکه اخیرا می‌بینیم دانشجویان و دانشگاهیان ما مسائل تازه‌ای را در علم کشف می‌کنند اسباب خوشحالی ما است.
این مرجع تقلید با اشاره به اینکه اصرار غربی‌ها این است که ما وابسته باشیم، از این رو ما نباید این ذلت را بپذیریم بلکه باید در علم تولید‌کننده باشیم، نسبت به جاسازی افکار و مطالب انحرافی در علوم وارداتی از غرب هشدار داد.
وی با بیان اینکه در اسلام علم‌آموزی فارغ‌التحصیلی ندارد و انسان باید مدام به دنبال علم باشد، ابراز داشت: وقتی تاریخ علم را بررسی می‌کنیم به نقش پررنگ علما در تحول علوم در جنبه‌های مختلف پی می‌بریم.
استاد درس خارج حوزه علمیه قم ابراز داشت: تاریخ علم که به وسیله مستشرقین غربی نوشته شده است گواهی می‌دهد که علوم جامعه اسلامی به غرب منتقل شده است و آنها از این علوم استفاده می‌کردند و هنوز در اصطلاحات علوم شان نشانه‌هایی از این مساله وجود دارد و این مسائل را باید برای نسل جوان تبیین کرد.
این استاد برجسته حوزه علمیه قم با تاکید بر شکوفا شدن استعداد نسل جوان و دانشجویان و اعتماد به نفس داشتن آنان، نکات مهمی را نسبت به وضعیت دانشگاه‌ها بیان کرد و گفت: دانشگاه مکانی مقدس و در عین حال خطرناک است، چرا که دشمنان برای نفوذ در آن نقشه‌ها در سر دارند و اگر دشمن بتواند در دانشگاه نفوذ کند ما مشکلات زیادی خواهیم داشت.
‌مکارم‌شیرازی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر نبرد فیزیکی و نظامی به نبرد فرهنگی تبدیل شده است، ابراز داشت: برای پیروز شدن در نبرد فرهنگی فتح دانشگاه‌ها برای دشمنان بسیار مهم است، باید مراقب باشیم شیطنت نکنند افراد نفوذی را به دانشگاه‌ها بفرستند و مسئولان ذی‌ربط باید در این خصوص هوشیار و مراقب باشند.
وی همچنین گفت: ما به عنوان بورسیه افراد و دانشجویانی را به خارج از کشور می‌فرستیم باید مراقب باشیم و ارتباط خود را با آنها حفظ کنیم تا دشمنان و معاندان مسائل اعتقادی و باورهای دینی را از اینها نگیرند.
این مرجع تقلید اضافه کرد: آنچه ما را در جنگ به پیروزی رساند، سلاح و تجهیزات نبود، بلکه روحیه ایمانی بود، ما باید اسلام را در دانشگاه‌ها پررنگ تر کنیم، تحمیل نباید بکنیم، اما باید توجیه و راهنمایی کرد و برای این مهم می‌توان از روش‌های مختلف بهره گرفت.


آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات