راهکارهایی برای مدیریت هزینه ها

نویسنده : ایوب حسینی شنبه 1390/06/19 11:31  •    ارسال شده در: اخبار اقتصادی

تنوع کالا و خدمات، وسوسه‌ای‌ است برای بیش از درآمد متوسط خرج کردن. اما بعضی وقت‌ها به خصوص اگر برنامه‌ای خاص در نظر داشته باشید، چاره‌ای جز پس‌انداز نیست.
تنوع کالا و خدمات، وسوسه‌ای‌ است برای بیش از درآمد متوسط خرج کردن. اما بعضی وقت‌ها به خصوص اگر برنامه‌ای خاص در نظر داشته باشید، چاره‌ای جز پس‌انداز نیست.
 
 
 
گاهی ممکن است شرایط پیش بینی نشده ای پیش بیاید، که نیاز به مبلغی پول داشته باشیم اما تهیه کردن آن دشوار باشد. اینجاست که صحبت از پس انداز به میان می آید. در واقع اگر قوانین مدیریت مخارج را یا دبگیریم، هیچ وقت برای مخارج پیش بینی نشده به مشکل بر نمی خوریم.

 
5 روش اساسی برای رویایرویی با دشواری های زندگی وجود دارد:
 
 
1- روی درآمد واقعی و ماهانه خود حساب کنید نه چیزهای باارزشی که دارید. طی یک ماه تمام هزینه‌ها حتی کوچک‌ترین چیزهایی که بابت آن‌ها هزینه می‌کنید را یادداشت کنید. وقتی هزینه لازم برای امرار معاش را برآورد کردید، می‌توانید مقدار اضافی آن را هر ماه پس‌انداز کنید.
 
  
2- قبل از خرید کمی دست نگه دارید.برای ترک عادت خرید چیزهای بی‌مورد و آنی، کمی صبر کنید. اگر بعد از یک ماه احساس کردید واقعا آن را می‌خواهید و پول کافی هم دارید، اقدام به خرید کنید.
 
  
3- هزینه‌های تفریح و سرگرمی را داخل پاکت جداگانه بگذارید. مثلا رفتن به کافی‌شاپ را از سایر هزینه‌ها جدا کرده، زمانی که پاکت خالی شد، یعنی زمان رستوران رفتن و بیرون هزینه کردن در این ماه تمام شده است.این کار باعث می‌شود به تفریحات مورد علاقه خود ادامه دهید ولی برای آن‌ها محدودیت قائل شده، زیاده‌روی نکنید.
 

 
 
4- کاری کنید پول به طور خودکار بابت پس‌انداز از حقوق شما کم شود.اگر پولی در دست نداشته باشید، آن را خرج نمی‌کنید. این روش راه خوبی برای پس‌انداز در هر ماه است.
 
 
 5- به دنبال تغییر روش‌هایی باشید که به پس‌انداز ماهیانه کمک کند.مثلا استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی، ترک سیگار، یا خرید از جاهایی با قیمت مناسب تا هر ماه بتوانید مقداری پول ذخیره کنید.
 


آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic