بیشترین جرائم اینترنتی در کجا رخ می دهد؟

نویسنده : ایوب حسینی شنبه 1390/06/19 12:05  •   

موسسه سیمانتک در "گزارش جرایم سایبری ۲۰۱۱" نشان داد که جنایتکاریهای انفورماتیکی در سال ۳۸۸ میلیارد دلار هزینه داشته است.  ۴۳۱ میلیون نفر در سراسر دنیا سال گذشته قربانی جرایم سایبری شده اند که این رقم برابر با بیش از یک میلیون نفر در روز و ۱۴ نفر در ثانیه است.

همچنین ۶۹ درصد از بزرگسالان هر دو جنس با سن متوسط بین ۱۸ تا ۳۱ سال که در کشورهای نوظهور زندگی می کنند در اثر حملات انفورماتیکی دچار آسیب شده اند.

۵۴ درصد از کاربران مورد حمله ویروسها و سایر برنامه های مخرب (بدافزارها) قرار گرفته اند که از این تعداد ۴۱ درصد، برنامه های حفاظتی را بر روی رایانه های خود نصب نکرده و یا نرم افزارهای آنتی ویروس را به روز نکرده اند.

براساس گزارش وب نیوز، رشد حملات سایبری از طریق دستگاههای موبایل نیز به اندازه کافی نگران کننده است. به طوریکه ۱۰ درصد از مصاحبه شوندگان به سبب افزایش نفوذپذیری سیستم عاملهای موبایل آسیب دیده اند.

از ۳۸۸ میلیارد دلار خسارتی که در سال ۲۰۱۰ در اثر جرایم سایبری وارد آمد ۱۱۴ میلیارد دلار مربوط به پولهای سرقت شده توسط جنایتکاران انفورماتیکی و هزینه های لازم برای جبران خسارات وارده است درحالی که ۲۷۴ میلیارد دلار هزینه های مرتبط با زمان از دست رفته توسط قربانیان است.

مکزیک، برزیل، چین، هند، سنگاپور و آفریقای جنوبی پایتخت جرایم سایبری هستند.


آخرین ویرایش: - -


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات